İzmir’de 3 kişi demir çubuklarla darbedildi: 4’ü çocuk 6 kişi serbest bırakıldı

DHA

İzmir’de taraflar arasında çıkan kavga kanlı bitti.

ilçesinde 21 Nisan Pazar günü saat 22.30 sıralarında U.K., O.S. ve M.Y., aralarında tartışma çıkan 6 kişilik grup tarafından tekme- tokat ve demir çubukla darbedildi.

Gözaltına alındılar

İstihbarat Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan geniş kapsamlı soruşturmada yaşları 18’den küçük olan E.Y., E.S., M.E.T. ve A.İ. ile yaşları 18’den büyük olan A.B. ve S.A., olaydan 1 gün sonra yakalanarak gözaltına alındı.

6 kişi serbest bırakıldı

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan 6 kişi, bugün çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İzmir Valiliği’nden açıklama geldi

Öte yandan, İzmir Valiliği’nin 22 Nisan’da olayla ilgili yaptığı açıklamada, “Karşıyaka ilçesi Bostanlı Mahallesi 2018 Sokak üzerinde 21.04.2024 günü saat 22.30 sıralarında meydana gelen kavga olayı ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından yapılan araştırmalarda 3 şahsın Bornova ilçesinde ikamet ettikleri ve gezmek amaçlı Bostanlı’ya geldikleri, daha sonra yaşanan tartışma sonucunda bir grup tarafından darbedildikleri anlaşılmıştır. İstihbarat Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, şüphelilerin tespiti ve yakalanmasına yönelik geniş kapsamlı bir çalışma başlatılmıştır. Yapılan saha ve kamera çalışmalarında olayın, suça sürüklenen çocuklar; E.Y., E.S, M.E.T. ve A.İ. ile şüpheliler A.B. ve S.A. tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmiş, adı geçen şahıslar 22.04.2024 günü yakalanmıştır. Olaya karışan diğer şüphelilerin tespiti ve yakalanmasına yönelik çalışmalar ile birlikte adli tahkikata devam edilmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir